تعویض کمپرسور کولر مرسدس بنز-بی ام و

در ابتدا لازم است توضیح مختصری درباره چرایی تعویض کمپرسور کولر مرسدس بنز-بی ام و بیان گردد . توضیح و تعریف کمپرسور کولر مرسدس بنز نیز میتواند کار گشا باشد.

تعویض کمپرسور کولر مرسدس بنز-بی ام و

کولر خودرو یکی از سیستم های پیش و پا افتاده در اتومبیل و در عین حال بسیار حیاتی ست که قدر آن را به وقت خرابی به خوبی خواهیم دانست برای آن که کمترین رسیک خرابی کولر را داشته و با گرمای طاقت فرسای تابستان دست به گریبان نشویم.

باید از سلامت تمامی قطعات آن از جمله کمپرسور کولر خودرو مرسدس بنز-بی ام و یا دیگر قطعات چون اوپراتور فن شیر انبساط اطمینان داشته باشیم کمپرسور کولر در واقع ترکیبی از چند سیلندر و روشن AC  و پیستون است.

این قطعه با زدن دکمه کولر کردن کولر خودرو گاز خنک کننده را متراکم و فشرده ساخته و آن را به سمت کندانسور هدایت می کند نیروی لازم برای متراکم ساختن خنک کننده در کمپر سور و هدایت آن به سمت کندانسور به وسیله تسمه دینام موتور خودرو تامین می شود.

کمپرسور یا فشرده‌ساز کولر خودرو، یکی از مهم‌ترین قطعات برای سیستم تهویه خودرو می‌باشد و وظیفه آن فشرده کردن گاز کولر می‌باشد. اگر نتوان کمپرسور را تعمیر کرد یا اگر با وجود تعمیر هنوز صدای گوش خراشی را ایجاد می‌کند، ناچار به تعویض کمپرسور هستیم.

عوامل خرابی کمپرسور کولر خودرو مرسدس بنز-بی ام و چیست ؟

۱-سیستم تولید باد خنک بر عهده دارد
۲-روغن کاری کمپرسور کولر خودرو اهمیت زیادی دارد و بدون آن احتمال خوردگی به وجود آید
۳-کمپر سور کولر خودرو گاز کولر را فشرده می کند
۴-صدای کمپرسور کولر ماشین
۵-نشت کردن روغن وگاز در کمپر سور کولر
۶-خاموش شدن بی دلیل کولر
۷-داغ شدن کمپرسور کولر خودرو مرسدس بنز-بی ام و
۸-خرابی رله کمپرسور کولر
۹-خرابی ترموستات کولر
۱۰-خرابی کلاچ کمپرسور کولر
۱۱-ایجاد فاصله بین کلاچ و فولی
مرکز خدمات اتومبیل ذکائی در تهران با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای ارائه دهنده خدمات تعویض تعویض کمپرسور کولر مرسدس بنز – بی ام و  و پورشه به صورت کاملا حرفه ای به مالکین خودروهای Benz – Bmw  میباشد .

عوامل خرابی کمپرسور کولر خودرو

سیستم سرمایشی خودرو

این سیستم از نه قسمت تشکیل شده است. کمپرسور، کندانسور، شیر انبساط، اواپراتور، مایع مبرد، کلید کنترل فشار، مجموعه لوله و شلنگ، خشک‌کن هوا و فیلتر کابین. هر کدام از این اجزا وظیفه‌ای خاص به عهده دارند که مربوط به بحث ما نیست.

در سیستم خنک‌کننده خودرو‌ها با توجه به شرایط موجود از کمپرسورهای پیستونی استفاده می‌شود.

در این دسته از کمپرسورها، میلنگی وجود دارد که به پیستون یا پیستون‌ها متصل است. تعداد این پیستون‌ها بسته به حجم مورد نظر متفاوت است. این نوع از کمپرسورها دارای انواع متحرک، ثابت، یک مرحله‌ای و یا چند مرحله‌ای می‌باشد.

محرک میل لنگ می‌تواند موتورهای الکتریکی و یا موتورهای احتراق داخلی باشند. نوع مورد استفاده در خودرو بسته به حجم مورد نظر، کمپرسورها 5 تا 30 اسب بخاری می‌باشد.

همچنین بسته با سازکار و نوع موتور ماشین از یکی از شیوه‌های ذکر شده جهت حرکت میل لنگ بهره برده می‌شود. لازم به ذکر است که این نوع کمپرسورها برای استفاده مدوام و 24 ساعته مناسب نیستند و بهتر است با وقفه‌های منظم کار کند تا کمتر صدمه ببیند.

برخی از فعالیت های پیرامون تعویض کمپرسور کولر مرسدس بنز-بی ام و

√کلیه امور سرمایشی و کولر خودرو مطابق با استانداردهای مرسدس بنز آلمان

√تعمیر و فروش انواع کمپرسور کولر بی ام و –  بنز و پورشه 2018

√صفرشویی کل مدار کولر با روش انحصاری و ایجاد سرمای فوق العاده

√ایجاد تغییرات انحصاری صرفا در این تعمیرگاه در سیستم کولر برای سرمای بیش از حد معمول به درخواست شما

√تعمیر کمپرسور انواع کامیون و اتوبوس چینی،سوئدی و آلمانی

√نصب کولر کامل برای خودروهای بدون کولر صفر تا 100

√گاز1234 R مخصوص خودروهای خارجی 2014 به بالا موجود میباشد

√نشت یابی فوق تخصصی و راه اندازی کولر انواع خودرو

√شارژ گاز کولر خودرو با گاز R134a اصل ژاپن و روش خاص و انحصاری تزریق گاز در 30 ثانیه مطابق با استاندارد مرسدس بنز با حداقل 30 درصد سرمای بیشتر

√تعویض بلبرینگ فولی هرزگردکولر بدون باز کردن کمپرسور و هدر رفتن گاز

خدمات تولید محتوای اختصاصی برای سایت مرکز خدمات اتومبیل ذکایی در تهران توسط گروه طراحی سایت اختصاصی وردپرس webtoo.ir انجام شده است. جهت دریافت مشاوه های تخصصی در زمینه راه اندازی انواع وب سایت های شرکتی ، ورزشی ، شخصی می توانید با مشاورین ما تماس داشته باشید.