تعمیر رادیاتور بخاری بی ام و

در فواصل سرد سال معمولا برای رادیاتور خودرو مشکلاتی پیش خواهد امد . تعمیرگاه تخصصی بی ام و ذکائی با کادری مجرب اقدام به تعمیر رادیاتور بخاری بی ام و خواهد نمود .

در این مقاله سعی خواهیم کرد که به علل و عوامل بروز مشکل در رادیاتور های بی ام و بپردازیم و همچنین نکاتی در باره نگهداری رادیاتور بخاری بی ام و برای شما بیان نماییم.

تعمیر رادیاتور بخاری بی ام و

جرم گرفتگی رادیاتور در صورتی که رادیاتور دچار جرم گرفتگی شود حرکت صحیح آب را تحت تاثیر گذاشته و عملگرد بخاری ماشین مرسدس بنز- بی ام و را مختل می کند همچنین یکی دیگر از دلایل گردش نادرست آب موتور نیز می تواند گرفتگی لوله های شیلنگ ورودی به رادیاتور باشد.

شیر کنترل بخاری

معمولا در اتومبیل های جدید و چند سال کار کرده امکان خرابی شیر کنترل بخاری وجود دارد این شیر در داخل ماشین نیست و زیر کاپوت جاساز شده است.

این شیر تقریبا مثل یک سوئیچ عمل می کند و اجازه خاموش و روشن شدن بخاری و ورود گرما را می دهد خرابی این قطعه به معنای به هم خوردن ریتم هوادهی مطلوب بخاری است.

در تعمیرگاه تخصصی بی ام و ذکائی ما به بررسی و رفع ایراد انواع رادیاتور های اتومبیل های BMW می پرازیم خدماتی مانند
انجام بررسی های اولیه
۱-دلایل خرابی بخاری
۲-خرابی ترموستات خودور
۳-نحوه کار ترموستات ماشین
۴-کافی نبودن میزان آب موتور
۵-ایراد در فن یا دمنده هوا
۶-جرم گرفتگی رادیاتور
۷-شیر کنترل بخاری
۸-نشت آب
۹-چگونه بخاری ماشین را سرویس کنیم
تمام خدمات بالا در  مرکز خدمات تخصصی اتومبیل ذکائی با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای انجام می شود.

مرکز خدمات تخصصی اتومبیل ذکائی

عیوب شایع بخاری و علل بروز آن:

یکی از معمولترین عیوبی که برای انواع خودروها رخ می‌دهد، کمبود گرمای بخاری است. عوامل ایجاد کننده این مشکل به شرح زیر است:
1-گرفتگی و یا خرابی رادیاتور بخاری: وقتی رادیاتور بخاری نتواند بخوبی تبادل حرارتی داشته و گرما را از آب به هوا منتقل کند، بخاری گرمای لازم را نداشته و خوب گرم نمی‌کند. در اکثر موارد، رادیاتور عوض می‌شود، اما اگر مجاری آن تمیز شود، می‌توان به رفع عیوب اقدام کرد.

2-گاهی شیلنگ آبی که وارد بخاری شده و به رادیاتور متصل است، گرفتگی دارد. آب داغ موتور نمی‌تواند وارد شبکه گرمایی (رادیاتور) شده و به درستی حرارت خود را به هوا بدهد.

در این گونه موارد نیز گرفتگی برطرف شده و آب و گردش آن باید به حالت عادی بازگردد.
3-خرابی فن و یا دمنده بخاری :در این حالت رادیاتور بخوبی گرم می‌شود، آب داغ موتور نیز وارد سیستم می‌شود، ولی در نهایت هوای محیط به درستی وارد نشده و با شبکه گرمایی برخورد نمی‌کند. عیب این حالت، فن یا همان دمنده بخاری است.

برای رفع این عیب باید فن بخاری را باز کرده و آن را در بیرون تست کرد، سپس عیب آن را برطرف کرده و دوباره روی سیستم نصب کرد.
4-گاهی آب موتور کافی نیست و سطح آن پایین است در نتیجه شبکه گرمایی بخاری نیز نمی‌تواند به درستی تبادل حرارتی داشته باشد، در این حالت باید به سیستم خنک‌کاری موتور آب اضافه کنیم. سپس سیستم را هواگیری کرده و آن را نشت‌یابی می‌کنیم.

در همین رابطه میتوانیم مقاله : بخاری ماشین در فصل سرما

5-ترموستات خودرو : ترموستات وظیفه دارد تا مسیر آب موتور را تغییر دهد. زمانی که نیاز به خنک‌کردن آب نیست آب همچنان داخل موتور و اطراف آن گردش کند و وارد رادیاتور نشود.

هر زمان که دمای آن به حدی بالا رفت که نیاز به خنک‌کاری و کاهش دما بود، ترموستات خود به خود باز شده و اجازه عبور آب را می‌دهد.
گاهی ترموستات خراب است و همیشه در حالت باز قرار دارد. در این شرایط هم باز بخاری گرمای موردنیاز را تولید نمی‌کند برای رفع عیب باید ترموستات تعویض شده و سیستم نشت‌یابی شود.

نشت آب از رادیاتور بخاری

*یکی دیگر از عیوب شایع بخاری، ایجاد بوی نامطبوع است. این عیب ممکن است دو علت داشته باشد:

1- عدم درزبندی مناسب پوسته فن
2- نشت آب از رادیاتور بخاری
وقتی پوسته فن درزبندی درستی نداشته باشد، هوای اطراف آن وارد کابین شده و مطمئناً بوی نامطبوعی ایجاد می‌کند. برای رفع عیب باید تمامی واشرها و درزها را را وارسی کنید، سپس تمامی پیچ‌ها را دوباره سفت کرده و از درز هوا مطمئن شوید.

برای جلوگیری از نشت آب از شبکه گرمایی، باید شیلنگ‌های ورودی به سیستم را بررسی کنیم، سپس رادیاتور را جداگانه تست کرده تا از عدم سوراخ‌شدن آن مطلع شویم.
در گذشته نقطه سوراخ شده با لحیم کاری ترمیم می‌شد، ولی امروزه تمام تعمیرکاران شبکه گرمایی یا همان رادیات را تعویض می‌کنند.
عیوبی دیگری نیز ممکن است برای خودرو پیش بیاید ولی اصلی ترین و شایع ترین مشکل همین 2 موردی بود که گفته شد.