تعویض کمک فنر بی ام و

کمک فنر قطعه‌ای از خودرو است که وظیفه آن از بین بردن نیروی ضربه‌ای است . در برخی موارد این ضربات بسیار سنگین است و نیاز به تعویض کمک فنر بی ام و یا خودرو های دیگر خواهیم داشت.

نیروی ضربه‌ای به نیروی عمودی یا افقی گفته می‌شود که از کف جاده یا راه به خودرو و شاسی آن وارد می‌شود . کمک فنر انواع مختلفی دارد که در ادامه به صورت مختصر به ان اشاره میشود.

تعویض کمک فنر بی ام و

کمک فنر یکی دیگر از قطعات مهم خودرو محسوب می شود که زیر مجموعه ای از سیستم تعلیق محسوب می شود کمک فنر ها در ابعاد و اشکال مختلفی طراحی شده و معمولا در نزدیکی هر چرخ یک عبور از آن ها کار گذاشته می شود.

وظیفه اصلی کمک فنر در خودرو مرسدس بنز- بی ام و به حداقل رساندن میزان ارتعاشات ناشی از حرکت خودرو های گوناگون و در سطوح ناهموار بوده و از ضربات وارده و لرزش متعدد در خودرو بی ام و جلو گیری می کند.

کمک فنر ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای هدفی خاص مورد استفاده قرار می گیرد با ما در ادامه همراه باشید تا ضمن بررسی مفصل این قطعه به معرفی انواع آن نیز بپردازیم.

کمک فنر چیست ؟

ارتعاشات ناشی از حرکت خودرو بی ام و در سطح جاده بدون حضور کمک فنر ها مستقیما به شاسی و بدنه خودرو وارد می شوند و در طولانی مدت باعث صدمه به قطعات مختلف خودرو مرسدس بنز-بی ام و خواهد شد
کمک فنر از قطعات مختلفی تشکیل شده است که بسته به نوع آن می تواند این قطعات تغییر کند اما به طور کلی در اکثر کمک فنر ها ما شاهد بکار گیری این قطعات هستیم.

توپی سر کمک فنر ، فنر ضربه گیر، میل کمک ، پایه کمک سوپاپ ، سر میل کمک گاز یا مایع سیال انواع کمک فنر خودرو مرسدس بنز-بی ام و
۱-کمک فنر هیدرولیکی یا روغنی
۲-کمک فنر هیررو استانیک
۳-کمک فنر تلسکوپی
۴-کمک فنر اهرمی
۵-کمک فنر پنو ماتیکی یا بادی

در مرکز خدمات اتومبیل مرسدس بنز- بی ام و ذکائی شما در صورتی که نیاز به تعویض کمک فنر بی ام و یا مرسدس بنز داشته باشید با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای انجام می شود.

در صورتی که از مطالب این سایت لذت بردید و یا تمایل دارید که همانند این سایت داشته باشید با گروه وب تو در تماس باشید.