شارژ کولر خودروهای BMW

با نزدیک شدن فصل گرما یکی از کارهای که باید در چک لیست سرویس دهی اتومبیتان قرار دهید؛ شارژ گاز کولر خودرو bmw  و یا Benz است. اگر متوجه شدید که کولر خودروی شما دیگر به اندازه سابق هوا را خنک نمی کند؛ اولین کاری که باید انجام دهید این است که آن را نزد متخصص ببرید تا اقدام به شارژ گاز کولر خودرو شما کند.

شارژ کولر خودروهای BMW

شارژ گاز کولر یکی از مهمترین مواردی که باید درباره کولر خودرو مرسدس بنز-بی ام و دانست؛ برای انجام این کار باید میزان فشار و حجم مایع خنک کننده موجود در سیستم را هر چند وقت اندازه گیری کنید و در صورت نیاز نسبت به شارژ کردن گاز کولر خودرو مرسدس بنز-بی ام و اقدام نمایید.

اهمیت شارژ درست و به موقع گاز کولر خودرو

همان طور که می دانید خودروهای امروزی برای خنک کردن هوا از یک فرایند شیمیایی تبخیر و تصعید استفاده می‌کنند تا بتونند هوا رو خنک کنند و به داخل کابین خودرو بفرستند.
اما در برخی مواقع ممکنه کولر خودروی شما به خوبی قبل کار نکنه و دیگه به اندازه کافی فضای داخلی خودرو رو سرد نکنه؛ در این مواقع باید شارژ گاز کولر رو انجام بدید.
برای این کار، بهتره اول تست کنید تا ببینید گاز کولر ماشین شما کم شده یا تموم شده؛ چون ممکنه لوله‌های کولر، نشتی داشته باشند که در این‌صورت بهتره اول نشتی لوله‌ها رو بگیرید و بعد اون رو به‌طور کامل شارژ کنید.
با توجه به اینکه گاز کولر سمی هست و فشار بالای اون ممکنه به لوله‌‌های کولر آسیب بزنه، حتما باید گازی که برای شارژ مجدد سیستم کولر استفاده می کنید با استاندارد ارائه شده توسط شرکت سازنده خودرو مرسدس بنز-بی ام و هماهنگی داشته باشد تا از آسیب به خودروی شما جلوگیری شود.

علت نشت گاز کولر چیست؟

خرابی یا به اتمام رسیدن زمان کارکرد کولر
مانند سایر قطعات خودرو، زمان کارکرد کولر همراه با اصطکاک ناشی از کارکرد آن، در خرابی کولر و نشت گاز خنک کننده از آن موثرند.
ساییده شدن یک بست یا لاستیک، سوراخ شدن یا ترک برداشتن شیلنگ شارژ گاز کولر خودرو می‌تواند منجر به نشت گاز کولر و نیاز به شارژ گاز کولر ماشین شود. البته برخی از گازهای مبرد فرار هستند که این امر، خود موجب کاهش مقدار آنها در طول زمان می‌شود.

سوراخ شدن و یا از بین رفتن قطعات و شیلنگ شارژ گاز کولر
برخلاف کولرهای گازی خانگی، کولر خودرو داخل یک محفظه قرار ندارد. در واقع اجزای سیستم کولر ماشین در قسمت‌های مختلف خودرو قرار دارد. همین موضوع باعث می‌شود که کولر خودرو در معرض عواملی مانند نمک‌هایی که در زمستان روی جاده می‌پاشند، یا سایر عوامل خورنده که می‌تواند قطعات و شیلنگ شارژ گاز کولر خودرو را سوراخ کند و موجب نشت شود، قرار داشته باشند.

شارژ کولر خودروهای BMW

نفوذ رطوبت به داخل سیستم خنک کننده
در صورتی که شیلنگ شارژ گاز کولر خودرو، بست پلاستیکی و یا هر قطعه دیگری از سیستم کولر ماشین، به هر دلیلی خراب شده و اجازه نفوذ رطوبت را به داخل سیستم بدهد، رطوبت وارد شده با گاز مبرد مخلوط شده و یک اسید خورنده ایجاد می کند. این اسید موجب ایجاد سوراخ های نشت گاز و خرابی دیگر اجزای کولر شود.
آسیب دیدن یکی از اجزای سیستم خنک کننده خودرو
ممکن است در اثر برخورد یک سنگ، افتادن در یک گودال و…، اجزای سیستم کولر ماشین آسیب دیده و سوراخ شوند و گاز کولر نشت کند. همچنین، در اثر تصادفات جاده‌ای نیز ممکن است برای سیستم خنک کننده مشکلی پیش بیاید و به شارژ گاز کولر ماشین نیاز پیدا کنید.

زمان مناسب برای شارژ کولر چه موقع است؟

تشخیص اینکه زمان مناسب برای شارژ کولر ماشین چه موقع است کار ساده ای است. شما به راحتی می توانید با در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه به آن اشاره می کنیم از وضعیت شارژ کولر خود مطمئن شوید:
۱-اگر هوای خروجی از کولر خودرو دمای مناسبی نداشت و یا در حال نوسان بود باید به مرکز خدمات اتومبیل ذکائی مراجعه کنید نه آنکه از همون ابتدا به سراغ شارژ کولر ماشین برید
۲-اگر بعد از روشن کردن کولر هوای گرم به داخل خودرو وارد شد ابتدا باید ترموستات و قطعات این چنینی مورد بررسی قرار بگیره نه اینکه شارژ گاز کولر اضافه بشه
۳- گاهی اوقات بد کار کردن فن کولر ماشین و یا حتی کار نکردن اون منجر به کار کرد نادرست کولر خودرو میشه پس به سراغ شارژ مجدد کولر ماشین نرید.
۴-بعد از مدتی رادیاتور کولر ماشین مرسدس بنز-بی ام و یا حتی فیلتر کابین کولر پر از گرد و خاک می شه این وضعیت در جریان سازی هوای سرد داخل کابین اتومبیل اختلال ایجاد می کنه پس به سرعت به سراغ شارژ کردن گاز کولر ماشین نباشید
۵-اگر هیچ کدام از این موارد مشکل نداشت به معنای آن است که زمان شارژ گاز کولر رسیده اما بازهم یادتون باشه ابتدا باید عیب یابی صورت بگیره مشخص بشه که آیا نشتی برای کولر خودرو وجود داره و یا خیر
مرکز خدمات اتومبیل ذکائی با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای انجام می شود.

تمام محتوای ارائه شده در این سایت توسط گروه تخصصی تولید محتوا و طراحی سایت وب تو انجام شده است. در صورت تمایل به دریافت مشاوره با ما در تماس باشید.