بازدید رایگان مرسدس بنز

با شروع فصل سرما و از اواسط فصل پاییز طرح بازدید رایگان پاییزی مرسدس بنز-بی ام و همانند همه سال های گذشته در مرکز خدمات اتومبیل ذکائی از سر گرفته می شود.

بازدید رایگان پاییزی مرسدس بنز-بی ام و

طرح بازدید رایگان پاییزی مرسدس بنز-بی ام و از ۱ آذر ماه تا ۳۰ آذر ماه 1399 همانند سالیان گذشته در این مرکز پیگیری خواهد شد .

در طرح بازدید پاییزی پس از بررسی خطاهای احتمالی خودرو با دستگاه عیب یاب بازدیدهای خودرو ویژه فصل پاییز توسط تکنسین های مجرب تعمیرگاه تخصصی مرسدس بنز-بی ام و ذکائی بازرسی خواهد شد .

از جمله مهم ترین مواردی که در این تعمیرگاه مورد بررسی قرار می گیرند می توان به بازدید ضدیخ و مایعات خودرو محفظه موتور جهت نشتی روغن و آب لنت ها و دیسک ها رینگ ها و لاستیک ها و بازدید سیستم بخاری تعلیق جلو عقب و تسمه ها اشاره کرد.

پاییز امسال را با خیال آسوده سفر کنید.

در فصول سرد سال معمولا خرابی باتری‌ها نسبت به تابستان کمتر است. اما در صورتی که باتری عمری بیش از دو سال داشته باشد می‌تواند در فصل پاییز موجب دردسر و عدم روشن شدن خودرو شود.

خودروها نیاز دارند با تغییر فصول و دما هوا، برای استفاده در شرایط مطلوب آماده شوند. با شروع فصل پاییز، نیاز هست که خودروها را برای مقابله با شرایط بد جوی و کاهش دما آماده کرد.

این آمادگی به معنای بررسی فنی خودرو برای مقابله با سرما و عدم زمین‌گیر شدن است. متاسفانه برخی از مالکان خودروها نسبت به آمادگی فنی خودرو برای شروع روزهای سرد سهل‌انگار یا بی توجه هستند.

کاهش دمای هوا می‌تواند تاثیرات منفی در عملکرد پیشرانه و سایر سیستم‌های خودرو داشته باشد.

باتوجه به این موضوع، اصلی‌ترین نکاتی که مالکان خودروها باید برای آماده سازی خودرو در روزهای سرد به آن توجه داشته باشند را در این گزارش بررسی و از نظر خواهیم گذراند.

سیستم‌خنک‌کاری اولویت اصلی

این سیستم از اجزای مختلفی مانند: رادیاتور، اتصالات رادیاتور، ترمستات و سیال خنک کاری ساخته شده که همگی دارای عمرمفید محدود و مشخص هستند.

بررسی از ترموستات باید جز بررسی های ما باشد. لذا کارکرد ترموستات در زمستان نسبت به تابستان کم‌تر می‌شود، این موضوع می‌تواند احتمال قفل شدن یا گیرپاژکردن ترموستات را فراهم کند، لذا بهتر است در ابتدای فصل سرما مالکان به بررسی این قطعه اهمیت دهند.

تجهیزات گرمایشی فراموش نشود

پر کاربردترین سیستم تهویه مطبوع در فصل زمستان، بخاری است. آب داغی که از پیشرانه برای خنک شدن خارج می‌شود، قبل از رفتن به رادیاتور از داخل مبدل حرارتی عبور می‌کند.
اید موتور فن، پنل بخاری و دریچه‌های گردش هوا باید بازدید شود.
لازم به ذکر است بازدید از خشک‌کن شیشه جلو و گرمکن شیشه عقب و تعویض فیلترهوای کابین خودرو نباید فراموش شود.

زمان استفاده از سیستم گرمایش سعی کنید وضعیت گردش هوا را روی ورود هوای تازه به کابین تنظیم کنید. زیرا انتخاب این گزینه علاوه بر کاهش رطوبت داخل کابین سبب افزایش میدان دید راننده نیز خواهد شد.

چگونه برای پاییز خودرو را آماده کنیم؟

طرح بازید پاییزی خودروهای بنز و BMW در تعمیرگاه ذکایی آغاز شد.

توجه به سیستم شارژ خودرو، آسایش بیشتر

بیشتر تجهیزات رفاهی خودرو انرژی مورد نیاز خود را برای عملکرد از سیستم‌شارژ به خصوص باتری دریافت می‌کنند. در فصول سرد سال معمولا خرابی باتری‌ها نسبت به تابستان کمتر است.
پس از باتری چک و بازدید از آلترناتور(دینام) و استارت نیز نباید فراموش شود، به ویژه در زمان بررسی باید تسمه دینام را از نظر دوام، عمرمفید و کارکرد بررسی کرد.

سیستم‌های رفاهی را چک کنید

در خودروها برای تامین آسایش راننده و کمک به حرکت آسان تجهیزاتی مانند گرمکن صندلی، ایربگ، برف پاک کن، کمربند ایمنی و ریموت خودرو و… را نصب کردند.

این تجهیزات را با نام تجهیزات رفاهی می‌شناسیم، در شروع فصل پاییز نیاز است که ابتدا چراغ‌ها و راهنما مورد بازدید قرار گرفته تا در صورت ایجاد شرایط جوی ناپایدار، حادثه و دردسر تعمیرات را تجربه نکنید.

خرابی هریک از تجهیزات مذکور می‌تواند ایمنی را کاهش دهد. معمولا تیغه‌های لاستیکی برف‌پاک‌کن‌ها عمر کمتر از یکسال داشته و فرسودگی آن می‌تواند میدان دید راننده را کاهش دهد، بنابراین باید آن را در صورت نیاز تعویض کرد.

سعی کنید باتری ریموت خودرو را تعویض و از خیس یا مرطوب شدن آن نیز پرهیز کنید. اگر خودروی مجهز به گرمکن صندلی دارید، حتما نسبت به صحت عملکرد و سالم بودن اجزای آن اطمینان یافته و بازدید از ایربگ و کمربند ایمنی فراموش نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید.