مرکز خدمات مرسدس بنز-بی ام و ذکائی

یکی از مهمترین قطعات خودرو واترپمپ میباشد. دانستن زمان تعویض واترپمپ مرسدس بنز و یا بی ام و میتواند نقش مهمی در کارایی بهتر اتومبیل شما داشته باشد.

تعویض واترپمپ مرسدس بنز-بی ام و

وظیفه واتر پمپ مربوط به پمپاژ آب می باشد. یعنی به حرکت در آوردن دائمی آب و ضدیخ در موتور. پمپاژ آب و ضد یخ به منظورجلوگیری از جوش آوردن خودرو می باشد و مشخصا یکی از مهمترین قطعات داخل موتور، واترپمپ است.

این قطعه با پمپاژ آب در اطراف موتور و سیلندرها باعث خنک شدن موتور خودرو می شود و این آب پس از گردش توسط واترپمپ دوباره به رادیاتور باز می گردد.

این عمل توسط پره های داخل واتر پمپ انجام می شود. و مکان قرارگیری واترپمپ بر روی سیلندر و کنار تسمه تایم می باشد و بعضا مستقیما به آن متصل می باشد.

واترپمپ خودرو چیست و چه نقشی دارد؟

زمان تعویض واتر پمپ مرسدس بنز

این واترپمپ ها پمپ های الکتریکی ای هستند که خروجی خود را بر اساس دستور العمل های کامپیوتر موتور تغییر می دهند در شرایط معمول پمپ مایع خنک کننده را فقط به اندازه ی نیاز به چرخش در می آورد و بعد زمانی که بار و کارایی خودرو تغییر می کند فعال می شود.

یا اینکه از کار باز می ایستد دمای محفظه ی احتراق متناسب با عملکرد موتور به صورت دینا میک تغییر می کند برای کاهش دمای موتور و توربو ها واترپمپ زمانی که خودرو خاموش هم هست کار میکند.

این واترپمپ یک عامل تعیین کننده در این مورد است که خودروی شما چه مقدار توان تولید می کند یا اینکه چه اندازه مصرف سوخت دارد که این مطلب توجه به آن و تعویض به موقع آن در زمان تعمیر و نگهداری های دوره ای را با اهیت می کند.

اگر پمپ دچار مشکل شده باشد یا دمای موتور بیش از حد شود بسته به شدت موقعیت چراغ زرد یا قرمز نشان دمای آب پشت آمپر روشن می شود سیستم کامپیوتری خودرو شروع به از کار انداختن سیستم های مختلف خودرو می کند تا منابع بیشتری را به سمت سیستم خنک سازی بفرسد.

دلایل تعوضی واتر پمپ خودرو

۱-گرمای بیش از حد موتور
۲-صدای ناله مانند قرقره واترپمپ اتومبیل
۳-نشت مایع خنک کننده
۴-خارج شدن بخار از موتور ماشین

باید توجه کنید که وجود نشتی یا نقص در واترپمپ باعث بروز آسیب های جدی به موتور خودرو می شود تعویض به موقع واتر پمپ برای نگهداری صحیح خودرو واجب است. وجود آثار ضد یخ یا آب در زیر ماشین از نشانه های خرابی آن و زمان تعویض می باشد.

جهت بررسی نشتی اتومبیل خود میتوانید ماشین را در جای صاف قرار دهید و با انداختن یک کارتن یا هر چیز دیگری در صورت چکه کردن ماشین از ان مطلع گردید.

اما توجه داشته باشید که وجود چند قطره کوچک به هیچ عنوان نگران کننده نمی باشد.

واترپمپ Water Pump مرسدس بنز

نکته مهم :

اگر دیدید که سطح آب رادیاتور پایین است، و خودرو را به تازگی خاموش کرده اید به مدت یک ساعت صبر کنید و سپس آب را به رادیاتور اضافه کنید زیرا ریختن آب سرد در رادیاتور داغ می تواند منجر به ترک خوردن دیواره سیلندر شود.

برای این می کوییم حداقل یک ساعت صبر کنید زیرا پس از یک ساعت به جز سرد شدن موتور، هیچ فشاری هم در زیر درب رادیاتور وجود نخواهد داشت. و همچنین رادیاتور را تنها با ضدیخ پر نکنید زیرا منجر به داغ شدن بیش از حد موتور می شود.

مرکز خدمات مرسدس بنز-بی ام و ذکائی با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای تمام خدمات مربوط به اتومبیل های بنز و بی ام و  و پورشه را در اسرع وقت و با اطمینان بالا برای شما انجام می دهد.

کافیست به مرکز ما مراجعه نمایید و از خدمات متنوع ما بهره مند شوید .