روشن شدن چراغ چک مرسدس بنز

روشن شدن چراغ چک مرسدس بنز و یا اتومبیل دیگری نشانه های خطای خاصی را به مالکان ماشین نشان میدهد و شما باید سریع اتومبیل خود را مرکز خدمات اتومبیل برسانید.

برخی از چراغ های روی صفحه کیلومتر ماشین وقتی روشن میشوند علامت اخطار و خطای خاصی را به ما نشان میدهند

روشن شدن چراغ چک مرسدس بنز

وقتی چراغ چک موتور خودرو ی شما روشن می شود اندوه عمیقی شما را فرا می گیرد.
روشن شدن چراغ چک مرسدس بنز و یا اتومبیل های دیگر احتمال دارد به معنای یک مشکل پرهزینه مانند خرابی کاتالیزور باشد یا ممکن است علت روشن شدن آن یک مشکل جزئی مانند شمع یا کوئل باشد.

اما در اکثر موارد با روشن شدن این چراغ حداقل برای یافتن عیب و خاموش کردن چراغ باید سری به تعمیرگاه تخصصی مرسدس بنز-بی ام و ذکائی بزنید.

چراغ چک موتور که به طور رسمی تر چراغ نشان دهنده عیب نامیده می شود علامتی از سوی ECU-DME یا کامپیوتر خودرو است که نشان می دهد خطایی رخ داده است .

تعمیرگاه تخصصی مرسدس بنز- بی ام و ذکائی با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین و تکنسین های حرفه ای انجام می شود.

دلایل روشن شدن چراغ چک خودرو

۱- مشکل در سنسور اکسیژن

شایع‌ترین موردی که موجب روشن شدن چراغ چک خودرو می‌شود وجود مشکل در سنسور اکسیژن است. این مشکلی هزینه بری نخواهد بود اگر به موقع اقدام به رفع این مشکل نمایید.

۲- مشکل در مبدل کاتالیستی (کاتالیزور)

متأسفانه بر خلاف مورد قبلی رفع این مشکل هزینه‌ی زیادی می‌طلبد؛ضمناً هر چه مدل خودرو بالاتر باشد هزینه‌ی تعویض کاتالیزور آن نیز بالاتر است.

نقش کاتالیزور در خودرو تبدیل گازهای سمی مانند مونواکسیدکربن به گازهای غیر سمی مانند دی اکسید کربن است.

مشکل در کوئل و شمع‌ها

۳- بسته نبودن درب باک خودرو

برای‌تان جالب است اگر بدانید که گاه چراغ چک خودرو روشن می‌شود اگر درب باک یا همان درپوش باک به درستی بسته نشده باشد.

۴- مشکل در کوئل و شمع‌ها

اگر نمی‌دانید که کوئل چه نقشی در خودرو دارد به طور ساده می‌توان گفت که کوئل عهده‌دار تأمین الکتریسیته‌ی لازم جهت روشن شدن یا به عبارت بهتر جرقه زدن شمع‌ها است.

۵- مشکل در سنسور هوا

البته واقعاً می‌توان گفت که خرابی وایر شمع در موارد کمی می‌تواند علت روشنی چراغ چک باشد چرا که واقعاً کم‌تر راننده‌ای وجود دارد که شمع‌ها و قطعات آن را آن‌قدر به حال خود بگذارد که دچار خرابی شوند.
به خاطر داشته باشید که خرابی شمع‌ها و موارد مربوط به آن اگر مدتی دراز به طول بینجامد می‌تواند موجب خرابی کوئل و از آن بدتر موجب خرابی کاتالیزور نیز شود. درباره ی مشکلات و خرابی ترمز دستی را بیشتر بدانید ،

۷- مشکلات مربوط به سیستم EGR

سیستم EGR یا همان سیستم گردش گازهای اگزوز موجب کاهش سطح گاز اکسید نیتروژن در خروجی خودرو شده و همچنین در افزایش بازدهی موتور خودرو نیز نقش دارد.
ضمناً این مشکل از آن مشکلاتی است که اگر بروز کند هزینه‌ی زیادی روی دست راننده می‌گذارد.