وظیفه دسته موتور خودرو مرسدس بنز- بی ام و تحمل وزن و سنگینی مجموعه موتور وگیربکس خودرو و همچنین خارج کردن ارتعاشات نشات گرفته از عملکرد موتور خودرو و یا گذر از ناهمواری و البته دفع قدرت گشتاوری است.

که موتور خودرو به هنگام کار کردن روی آن سوای می نماید به طور کلی در مورد این قطعه که به آن دسته موتور یا Engine Mount می گویند وظیفه حفظ تعادل در نیروهای وارده به قطعات مختلف اطراف خود را دارد که به عملکرد بهتر ماشین کمک می کند.

تعویض دسته موتور مرسدس بنز-بی ام و

باید تکیه گاه هایی در خودرو مرسدس بنز-بی ام و وجود داشته باشد که هم وزن آنها را تحمل کند و هم لرزش آنها را بگیرد.دسته موتور مرسدس بنز-بی ام و مهم ترین و شناخته شده ترین تکیه گاه درون یک خودرو است.

دسته موتور ها در بالا و پایین و یا دو طرف یک موتور قرار می گیرند و چون پیشرانه را به شاسی و رام زیر موتور ارتباط می دهند از لرزش و تکان خودرو آن نیز جلو گیری می کنند اما ببینیم این دسته موتور ها چه انواع دارند و از چه قسمت هایی تشکیل می شوند .

دسته موتور Engine Anchor Mount

وظیفه تحمل وزن موتور را دارد البته این اتصال به معنی یک اتصال ساده و بدون خاصیت نیست و در کنار این ارتباط باید اهداف و انتظاراتی که مد نظر قرار دارد تامین شود
مرکز خدمات اتومبیل ذکائی با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای انجام می شود.

دسته موتور و نشانه های خرابی آن

دسته موتور قطعه ای است که موتور را در جای خود نگه می دارد، در اغلب خودروها موتور و گیربکس با هم توسط سه یا چهار پایه نگهداری می شوند به پایه ای که گیربکس را نگه می دارد اصطلاحا دسته گیربکس و پایه ای که موتور را نگه می دارد دسته موتور نام دارد.

دسته موتور از یک طرف به موتور و از طرف دیگر به بدنه خودرو پیچ می شود. موتور خودرو به علت دارا بودن بخش های متحرک، یک منبع با ارتعاش بالا می باشد.

وظیفه دسته موتور علاوه بر نگهداری موتور در جای خود این است که مانع از ارتعاش زیاد موتور شود. دسته موتور علاوه بر بخش فلزی یک بخش لاستیکی نیز دارد که این بخش لاستیکی مانع از تماس فلز – فلز دسته موتور و بدنه می گردد.

تعویض دسته موتور مرسدس بنز-بی ام و

برای ارتقاء کارایی دسته موتور در برخی از آنها را با مایع پر می کنند که در واقغ عملکردی مشابه کمک فنر خواهد داشت، برخی از تولیدکنندگان خودرو مثل تویوتا و هوندا از دسته موتورهای فعال با کنترل خلاء استفاده می نمایند.

پورشه پیشنهاد می دهد که از دسته موتور الکترومغناطیسی برای کاهش ارتعاش استفاده گردد.

دسته موتور قابلیت تعمیر ندارد و به محض خراب شدن باید تعویض گردد، اغلب خودروها بعد از ۵۰ یا ۶۰ هزار کیلومتر نیاز به تعویض دسته موتور دارند. در اغلب موارد بخش لاستیکی پاره شده و یا از بخش فلزی جدا می گردد.

شایعترین علامت خرابی دسته موتور افزایش ارتعاش موتور بوده که از داخل کابین خودرو احساس می شود. در برخی از موارد خرابی دسته موتور، صدای تکان خوردن موتور در هنگام روشن و خاموش کردن موتور شنیده می شود.

قبل از تعویض دسته موتور توجه به این نکته ضروری می باشد که:

ممکن است علایم خرابی دسته موتور با علامت ایرادات دیگر در خودرو یکی باشد.

به عنوان مثال: ممکن است پاره شدن یکی از نگهدارنده های لوله اگزوز در خودرو صدایی مشابه خرابی دسته موتور داشته باشد. بنابراین قبل از باز کردن دسته موتور موارد اینچنینی را کنترل نمایید.

در آخر توصیه می گردد حتما دسته موتور را از برندهای معتبر تهیه نمایید.برای تهیه و یا تعویض دسته موتور مرسدس بنز-بی ام و میتوانید با خیال راحت به مرکز تعمیر تخصصی اتومبیل های بنز و بی  ام و در تهران به مرکز خدمات اتومبیل ذکایی مراجعه فرمایید.

طراحی وب سایت اختصاصی و تولید محتوای تخصصی این سایت بر عهده گروه طراحی وب سایت webtoo.ir می باشد. در صورتی که مایل به طراحی اختصاصی وب سایت های وردپرسی می باشید یا ما تماس داشته باشید.