ترموستات چیست؟

کمپانی بزرک مرسدس بنز با تمام پیشرفت هایی که داشته اما در برخی از مدل های ایرادات نیز به چشم می اید.در این مقاله به بررسی مشکلات مرسدس بنز مدل S خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که جهت برطرف کردن مشکلات مرسدس بنز مدل S میتوانید همه روزه به یکی از بهترین تعمیرگاه های مرسدس بنز تهران یعنی مرکز تخصصی تعمیرات ذکایی مراجعه نمایید.

مشکلات مرسدس بنز مدل S

خودروی مرسدس بنز S کلاس با کد w221 که از سال 2006 تا 2013 تولید شده دارای دو مدل موتور در ایران است که موتور 3/5 لیتری شش سیلندر M272 و موتور هشت 5/5 لیتری m113.
این خودرو یکی از بهترین تولیدات مرسدس بنز بوده و در آن از تکنولوژی هایی استفاده می شود که در آینده بر روی سایر خودروهای رده لوکس استفاده می گردد. اما هر خودرو دارای عیوبی است که در هنگام خرابی بیشتر رخ می دهد و به آن عیوب شایع می گویند. در زیر به برخی از این عیوب اشاره خواهد شد.

مشکل فن بخاری مرسدس بنز S

با توجه با خطای طراحی در مورد استفاده از یک قطعه پلاستیکی برای جلوگیری از ورود گرد و غبار به محفظه دمنده، با دفرمه شدن این پلاستیک باعث می شود فن گیر کند و توان گردش نداشته باشد.

تعمیر بنز مرسدس بنز - BMW

مشکل ساییدگی بالانس شفت موتور در نمونه شش سیلندر مرسدس S

همانطور که در ابتدا عرض شد موتور 3/5 لیتری شش سیلندر بنز S ، موتور m272 است و یکی از عیوب شایع این موتور ساییدگی بالانس شفت موتور است و باعث لرزش های خفیف و تولید صدا در این موتور می شود.

مشکل پمپ Airmatic تعلیق بنز S

این پمپ که در ایران به پمپ هوای جلوبندی و تعلیق مشهور است گاها دچار مشکل شده و ارتفاع خودروی بنز S کم شده و گاها کامل می خوابد در این حالت خودرو قابلیت حرکت نداشته و باید با تجهیزات خودروبر به تعمیرگاه منتقل شود.

مشکل گیربکس 7 سرعته مرسدس بنز S

خودروهای مرسدس بنز S با گیربکس 7 سرعته گاها در هنگام حرکت با تعویض سخت و همراه با ضربه دنده مواجه می شوند که این مشکل مربوط به این مدل از گیربکس ها می باشد. تعویض دنده ها در این گیربکس ها به صورت نامنظم انجام می شود.

مشکل ترمز پارک مرسدس بنز S

در این خودرو با خرابی سوییچ ترمز عملکرد ترمز پارک با مشکل مواجه شده و نیاز به تعویض سوییچ ترمز می باشد.

مشکل نفوذ صدای باد از سانروف مرسدس S

با خرابی لاستیک عایق کاری شیشه سقف، صدای باد و زوزه های آن به گوش سرنشینان می رسد که برای تعمیر نیاز است این لاستیک عوض شود.

همچنین میتوانیم به یکی از مهمترین ایراد های شایع در موتور های مرسدس بنز و بی ام و نیز اشاره نماییم.

مشکل لق شدن زنجیر تایمینگ موتور در خودروهای مرسدس بنز و بی ام و خصوصا موتور های چهار سیلندر ، موتور M2271 بنز و N46 و N20 بی ام و ، ایرادی است که به وفور در این خودروها مشاهده می شود.

سیستم تایمینگ این خودروها شامل ونوس ها، زنجیر تایم، ریل زنجیر، و جک زنجیر سفت کن است.

عموما این ایراد از کیلومتراژ های بالای ۱۰۰/۰۰۰ کیلومتر شروع می شود و تقریبا همانند تسمه تایم، با کارکرد بیشتر، نیاز به تعویض مجموعه است.

اهمیت موضوع تایمینگ به حدی بالا است که اگر به آن توجه نکنید دچار مشکل جدی میشوید و موتور خودرو هر لحظه ممکن است کاملا از بین برود.

صدای زنجیر موتور مرسدس بنز و بی ام و به گونه ای است که از قسمت جلوی موتور (در این خودروها وسط و نزدیک به رادیاتور است) ایجاد شده و یک صدای لق لق خاصی به صورت ممتد شنیده می شود.

جهت تعمیر این حالت موتور باید باز شود و مجموعه تایمینگ تعویض شود و اگر ونوس ها نیز به مشکل خودره باشند باید تعویض شوند. برخی از مدل های مرسدس امکان تعویض روکار بدون پیاده کردن موتور نیز امکان پذیر است.