بررسی علل خرابی و تعمیر کلید و موتور شیشه بالابر

در زمان های قدیم بالا بردن شیشه های اتومبیل به صورت دستی صورت میگرد.ولی  مدت زمان زیادی است که این اپشن به صورت برقی و اتوماتیک صورت میگرد.

در صورتی که نیاز به تعمیر کلید و موتور شیشه بالابر انواع ماشین های بنز – BMW و پورشه نیاز داشتید مرکزخدمات اتومبیل ذکائی انتخاب خوبی خواهد بود.

تعمیر کلید و موتور شیشه بالابر

یک قطعه برقی و فیزیکی است که در درب خودرو نصب می شود و وظیفه هماهنگ سازی میان موتور بالابر شیشه و سایر اجزا را دارد تا شیشه پنجره بالا و پایین برود وجود این دستگاه بسیار ضروری است و شاید آن را با نام تنظیم کننده شیشه برقی خودرو بشناسید.

تاریخ دقیقی از اینکه اولین بار توسط کدام شرکت شیشه های برقی استفاده شده است ولی تخمین زده میشود که این کار بین سال های 1938 تا 1951 میلادی اتفاق افتاده باشد.

در زمان های قدیم بالا بردن شیشه در اتومبیل به وسله دسته هایی که در بدنه خودور وجود داشت انجام میگرفت ولی با پیشرفت تکنولوژی و در جهت سهولت و راحتی برای رانندگان و سرنشینان ماشین های موجود وظیفه بالا و پایین کردن شیشه ای ماشین بر عهده کلید های برقی گزاشته شده است.

تعمیر کلید و موتور شیشه بالابر

این قطعه هم مانند موتور برقی شیشه خودرو ممکن است دچار مشکلات شود که در نهایت باعث می شود که با فشار دادن دکمه شیشه باز یا بسته نشود.

اگر به صورت معمول و درست از این کلید ها استفاده شود خیلی به ندرت این قطعه خراب خواهد شد ولی به دلیل استفاده نادرست و یا استفاده بیش از حد توسط کودکان این کلید نیز دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر توسط تعمیرکاران خبره خواهد بود.

بررسی علل خرابی و تعمیر کلید و موتور شیشه بالابر

۱-بررسی فیوزها
۲-پیدا کردن فیوز مربوط به بالابر ها
۳-تشخیص و تعویض فیوز خراب
۴-بررسی کلید های بالابر نده شیشه
۵-باز کردن کلید ها بالابر مرسدس بنز-بی ام و
۶-بررسی موتور شیشه بالابر
۷-بررسی اتصالات موتور
۸-تعمیر و یا تعویض موتور

مرکز خدمات اتومبیل مرسدس بنز-بی ام و ذکائی با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای انجام می شود.