شیلنگ ورودی آب رادیاتور بخاری

در تمام خودرو ها ۴ شیلنگ اصلی برای آب رادیاتور وجود دارد که شامل شیلنگ بالایی و پایینی رادیاتور و شیلنگ های ورودی و خروجی رادیاتور در خودرو مرسدس بنز-بی ام و وجود دارند. تعویض به موقع شیلنگ آب میتوان از بروز خسارت های احتمالی برای خودرو جلوگیری نماید.

تعویض شیلنگ آب مرسدس بنز- بی ام و

ولی این ۴ شیلنگ اصلی را باید حداقل هر ۱۰ سال تعویض کرد تا از ترکیدن باد کردن و از دست دادن آب رادیاتور بدون اطلاع شما و در نهایت جوش آوردن و خراب شدن موتور جلو گیری کرد.
در خودروهای مرسدس بنز بی ام و  بررسی سالم بودن این شلنگ های آب از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا یکی از مهم ترین و اصلی ترین قطعات خودرو ها که نقشی اساسی در سلامت Mercedes Benz و BMW دارد رادیاتور می باشد.

رادیاتور را می توان مخزن آب خودرو معنی کرد زیرا همواره باید مقدار مشخصی آب در داخل این قطعه از اتومبیل ها وجود داشته باشد شیلنگ ورودی آب بخاری یا همان شیلنگ ورودی آب رادیاتور یکی از مهم ترین قطعاتی است که در ارتباط مستقیم با رادیاتور قراردارد.

به همین دلیل هرگونه مشکل و خرابی فرسودگی که در این قطعه به وجود آید ممکن است خسارت های جبران ناپذیری را برای شما و خودروی شخصی شما به دنبال داشته باشد.
رادیاتور که در قسمت جلویی خودرو قرار دارد وظیفه ی خنک سازی و کاهش دمای داخلی موتور و سایر قسمت های داخلی ماشین مرسدس بنز و BMW را دارد.

در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با وظایف این قطعای خودرو آشنا کرده و درباره ی آن توضیحاتی را خدمت شما عزیزان عرض کنیم تا در ارتباط با شیلنگ ورودی آب بخاری نیز صحبت هایی داشته باشیم با ما همراه باشید.

آشنایی با قطعات خنک کننده ماشین

۱- نقش واترپمپ

این قطعه را باید یکی از مهمترین قطعات خودرو دانست و همانطور که از نام آن مشخص است وظیفه اصلی آن به جریان در آوردن مداوم آب و مایع ضد یخ و ضد جوش در داخل موتور برای تنظیم دمای آن است.

معمولاً تسمه تایم، واتر پمپ را به طور مستقیم می چرخاند و یا تسمه کمکی که به پولی سر واتر پمپ متصل است پروانه درون آن را به چرخش در می آورد. در نتیجه فعالیت واتر پمپ با فعالیت موتور وسیله نقلیه در ارتباط است.

۲- کاربرد ترموستات

ترموستات وسیله‌ای است برای تنظیم درجه حرارت موتور اتومبیل که بطور خودکار گرمای موتور را در حد ایده آل که حدود ۸۵ درجه است نگه می‌دارد. در کل ترموستات جهت تنظیم کردن درجه حرارت انواع مایعات، گازها و جامدات در درون دستگاه های گرم ساز یا سردساز در بخش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.

آشنایی با قطعات خنک کننده ماشین

۳- کاربرد شیلنگ ورودی آب بخاری

شیلنگ ورودی آب رادیاتور بخاری و خروجی آن، به گرم شدن خودروی شما زمانیکه بخاری را روشن می کنید، کمک می کنند. ممکن است شگفت زده شوید اگر بدانید که شیلنگ های بخاری بخش مهمی از سیستم خنک کننده خودروی شما نیز هستند.

از آنجایی که این قطعات از لاستیک ساخته می شوند، می توانند با گذشت زمان دچار ترک و یا فرسایش شوند و خنک کننده را نشت دهند.

خنک کننده ای که از دست می رود، می تواند مشکلات متنوعی را ایجاد کند که شامل داغ کردن بیش از حد موتور می شود. این داغ کردن بیش از حد موتور حتی ممکن است به دیگر بخش های موتور نیز آسیب وارد کند. لذا به صورت دوره ای باید این شیلنگ ها را بازدید کرده و در صورت وجود مشکل فورا نسبت به تعویض شیلنگ اقدام کرد.

خرید شیلنگ ورودی آب رادیاتور بخاری باکیفیت

جنس لاستیک مصرفی در تولید این قطعه بسیار در عملکرد آن تاثیر دارد، اما متاسفانه هنگام خرید از روی ظاهر نمی توان این مساله را تشخیص داد. لذا جهت اطمینان از خرید شیلنگ ورودی بخاری باکیفیت، باید به برندهای معتبر قطعات یدکی مراجعه کرد.

مرکز خدمات اتومبیل مرسدس بنز- بی ام و ذکائی با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای تمام امور مربوط به تعمیر و میا تعویض قسمت های خنک کندده ماشین های سواری benz  و BMW  و پورشه را در سریع ترین زمان ممکن انجام و خودور شما را تحویل خواهد داد.