تعویض پمپ بنزین مرسدس ینز

پمپ بنزین قلب تپنده سوخت برای خودرو های مرسدس بنز-بی ام و است و یکی از خدمات ما در مرکز تعمیر اتومبیله ای بنز ذکایی نیز تعویض پمپ بنزین مرسدس بنز – بی ام و ؛ پورشه می باشد.

تعویض پمپ بنزین مرسدس بنز-بی ام و

خرابی پمپ بنزین می تواند مواردعلت هایی زیادی داشته باشند.

پمپ بنزین خودرو چیست و چه دلایلی باعث از کار افتادن و سوختن آن می شود؟

در این مقاله سعی میکنیم در حد دانش فنی خود به پاسخ این سوالات برسیم. اینکه زمان تعویض پمپ بنزین مرسدس بنز ؛ BMW  و یا پورشه کی می باشد.
علت خرابی پمپ بنزین چه میتواند باشد.

پمپ بنزین یکی قطعات اصلی خودرو است که معمولا در باک بنزین تعبیه شده و وظیفه پمپاژ بنزین را از باک به موتور خودرو دارد این قطعه حیاتی اگر به درستی کار نکند خودرو نمی تواند عملکرد مناسبی داشته باشد و در اکثر موارد به علت نرسیدن بنزین به موتور و عدم انجام عمل احتراق خودرو خاموش می گردد.

دلایل از کار افتادن پمپ بنزین

یکی از شایع ترین دلایلی که پمپ بنزین از کار می افتد سوختن آن می باشد سوختن پمپ بنزین می تواند دلایل زیادی داشته باشد که یکی از آن ها داغ شدن بیش از حد پمپ می باشد که معمولا با پایین رفتن سطح بنزین در باک خودرو پیش می آید.
اگر ما مدت زیادی خودرو را در حالتی که بنزین آن کم است روشن نگاه داریم ممکن است به دلیل عدم تماس مناسب پمپ با بنزین این دستگاه داغ شده و از کار بیفتد.

اگر پمپ بنزین بسوزد خودرو مرسدس بنز ؛ بی ام و در هر حالتی خاموش خواهد شد و تا تعویض نشدن پمپ بنزین معیوب با یکی پمپ سالم روشن نخواهد شد.
زمان تعویض پمپ بنزین خودرو مرسدس بنز- بی ام و توصیه می شود در هر ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار کیلو متر و با صافی بنزین تعویض شود.
اشکال در پمپ بنزین مرسدس بنز ممکن است باعث ایجاد و بروز مجموعه گسترده ای از مشکلات و علائم در کارکرد موتور شود.

 

مرکز خدمات اتومبیل مرسدس بنز ذکائی با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای فعالیت میکند و یکی از خدمات اصلی ما  تعویض پمپ بنزین مرسدس بنز؛ بی ام و ، پورشه انجام می شود.

علائم خرابی پمپ بنزین:

موتور روشن نمی شود : موتور احتراق داخلی برای کار نیاز به شمع و بنزین و فشرده سازی سوخت دارند ، اشکال در پمپ بنزین منجر به نرسیدن سوخت به موتور و در نهایت روشن نشدن ماشین می شود.
ضعیف شدن موتور : چنانچه بنزین به درستی و با فشار مناسب به موتور نرسد احتراق به درستی و کامل انجام نمی شود و موتور خودرو قدرت سابق را نخواهد داشت.
احتراق ناقص خودرو : یک اختراق کامل نیازمند نسبت مناسبی از بنزین و هواست ، چنانچه بنزین به میزان کافی به موتور نرسد باعث می شود مقدار هوا بیشتری نسبت به بنزین وارد موتور شود که این امر باعث احتراق ناقص خواهد شد.
دل زدن خودرو در سربالایی : زمانی که خودرو در سر بالایی در حال حرکت است ، بنزین بیشتری باید وارد موتور شود ، زمانی که این مقدار بنزین به خاطر ضعف پمپ بنزین تامین نگردد ، موتور خودرو نمی تواند به درستی کار کند.

دلایل از کار افتادن پمپ بنزین

پمپ بنزین چگونه کار می کند؟

پمپ بنزین یک موتور DC است که وظیقه آن رساندن بنزین از باک به انژکتور است ، و انژکتور سوخت را در موتور می پاشد. دو نوع سیستم سوخت رسانی امروز استفاده می شود.

تعویض پمپ بنزین مرسدس بنز-بی ام و

قبل از اقدام به تعویض پمپ بنزین لازم است تست های لازم به عمل آید. این تست در سیستم های برگشتی شامل اندازه گیری مکانیکی فشار بنزین و در سیستم های غیر برگشتی تست فشار توسط ابزار دیاگ می باشد.
علاوه بر تست فشار بنزین باید مقدار بنزین پمپ شده در یک بازه زمانی هم هم بررسی شود ، به این صورت که ریل سوخت را باز کرده و درون یک ظرف قرار دهید و پمپ را روشن کنید و مقدار بنزین خروجی را با دستور العمل سازنده خودرو مقایسه کنید.

تولید محتوای اختصاصی وب سایت مرکز خدمات تخصصی مرسدس بنز و BMW و همینطور طراحی وب سایت اختصاصی انجام شده توسط گروه طراحی سایت WebToo.ir  انجام شده است.