یکی از فیلترهایی که در خودرو نادیده گرفته می‌شود، اما اهمیت بسیار زیادی دارد، فیلتر کابین خودرو است. تعویض فیلتر کابین بی ام وهوای ورودی از طریق سیستم گرمایش و تهویه مطبوع هوا را به محفظه مسافر پردازش می‌کند و با به دام انداختن ذرات، گرده‌ها و سایر موارد تحریک کننده تنفس، به استنشاق هوای مطبوع کمک می‌کند.

 

تعویض فیلتر کابین بی ام و

فیلتر کابین خودرو بی ام و هوای درون ماشین را تازه نگه می دارد تا شما و مسافران خود بتوانید راحت نفس بکشید تمیز نگه داشتن هوای داخل اتومبیل مرسدس بنز-بی ام و همان چیزی است که شما در تمام طول سال و مخصوصا در فصل حساسیت به آن احتیاج زیادی دارید. مایه تاسف است که بسیاری از افراد نسبت به تعویض فیلتر کابین خود به موقع اقدام نمی‌کنند؛ زیرا فیلتر هوای کابین به اندازه فیلتر هوای موتور برای وسیله نقلیه و مسافران اهمیت دارد.

فیلتر کابین چه زمانی نیاز به تغییر دارد؟

وقتی که فیلتر کابین خودرو مرسدس بنز- بی ام و – پورشه نیاز به تعویض داشته باشد چراغ خاصی وجود ندارد که روشن شود و شما با دیدن آن متوجه شوید که باید فیلتر کابین خود را تعویض کنید اما علائمی وجود دارد که از روی آنن ها می توانید متوجه شوید :
۱-وقتی گردش هوا در محفظه مسافر کاهش می یابد
۲-وقتی عملکرد گرمایش و تهویه مطبوع کاهش می یابد
۳-وقتی بوی تند در کابین وسیله نقلیه حس می شود
۴- وقتی از مجرای ورودی هوای کابین صدای سوت غیر معمول شنیده می شود
۵-اگر یک یا چند مورد از این علائم را مشاهده کنید به احتمال زیاد زمان آن فرا رسیده است.

تعویض فیلتر کابین بی ام و

هر چند هزار کیلومتر فیلتر کابین باید تعویض شود

توصیه می شود سالانه یا هر ۲۰۰۰۰ هزار کیلومتر تعویض شود
اگر در مناطق و شهر های بسیار آلوده زندگی می کیند یا اکثر اوقات رانندگی شما در جاده های خاکی است باید فیلتر کابین خودرو مرسدس بنز-بی ام و -پورشه را هر ۱۲۰۰۰ هزار کیلومتر تغییر دهید البته مبتلایان به آلرژی و افراد خاص بخاطر اطمینان از کیفیت هوا و کاهش علائم آلرژی خود می توانند بیشتر آن را تغییر دهند.

اگر فیلتر کابین به موقع تعویض نشود چه اتفاقی می افتد ؟

در صورتی که زمان تعویض فیلتر به تعویق بیافتد ؛ فیلتر با الودگی و ضایعات بسته می شود و بازدهی فیلتر و سیستم HVAC ماشین شما کم می شود از حجم هوای داخل محفظه مسافر شما بطور مداوم کاسته می شود که باعث به وجود آمدن بوی بد در خودرو مرسدس بنز-بی ام و -پورشه می شود عمل ساده تغییر فیلتر هوای کابین باعث افزایش چشمگیر کیفیت هوا در وسیله نقلیه شما می شود.

مرکز خدمات اتومبیل ذکائیhttps://zokaeicsc.com ارائه دهنده انواع خدمات به ماشین های پورشه ؛ مرسدس بنز، بی ام و با بهترین تجهیزات زیر نظر متخصصین وتکنسین های حرفه ای انجام می شود.